Úvod Renovace parket Průběh a možnosti broušení parket

Průběh a možnosti broušení parket

Ve většině případů lze k broušení parket přistoupit bez náročných příprav. Opravy před započetím renovace jsou nutné pouze pokud je porušena celistvost podlahy, nosné podkladové desky neplní řádně svůj účel, některé parkety potřebují vyměnit či přeložit atd.

Než začneme

Je nutné se ujistit, že z podlahy netrčí žádný kovový kotevní materiál. Pokud byla podlaha obíjena hřebíky, ovrtána vruty či jinak podomácku opravována, musíme se všech těchto zlepšováků zbavit. Parketová podlaha bývává někdy v některých místech natolik poškozena, že je nezbytné jednotlivé parkety nahradit. Předpokladem započetí práce na renovaci dřevěné podlahy jsou také zachovalé nosné desky.

Samotné broušení

Je složeno z několika sledů broušení, z nichž každý používá jinou hrubost materiálu. Nejhrubější má za úkol odstranit všechny viditelné a hmatatelné vady podlahy, zatímco nejjemnější má funkci dokončovací a podlaha po jeho aplikaci musí zůstat dokonale hladká a rovná. Během broušení se parkety vytmelí. Broušením se zbavujeme starého laku, fleků, barvy, zažraných nečistot, vyrytých rýh a škrábanců. Používáme nejnovější stroje maximálně ohleduplné k Vaší podlaze.

Ošetření lakem

Dokončovací fáze renovace se skládá z natření podlahy třemi vrstvami zvláštního laku. Tyto rychleschnoucí laky nezapáchají, jsou silně rezistentní proti poškození a okrášlují podlahu unikátním naturálním vzhledem.

K skvělému výsledku je zapotřebí znamenitých laků

Ty nejlepší vlastnosti dřevěného oleje, tvrdého vosku, olejů a vodních laků s unikátním přírodním vzhledem. Vysoká odolnost proti oděru, stopám po podrážkách bot a poškrabání i dobrá odolnost vůči chemikáliím používaným v domácnosti.

Kam pokračovat?